შინაგან საქმეთა სამინისტროში, პოლიციის რეფორმის ფარგლებში, სამუშაო ჯგუფის მორიგი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრა შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილმა გახსნა.
ღონისძიებას საერთაშორისო და ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა დამსწრე საზოგადოებას წარუდგინეს: პოლიციის რეფორმის 2017-2021 წლების განახლებული სტრატეგია და სამოქმედო გეგმა; შსს-ს დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ადამიანის უფლებების დაცვის სტანდარტების გაუმჯობესების მიზნით განხორციელებული ღონისძიებები; შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები; შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის მიერ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების და დანაშაულის პრევენციის მიზნით განხორციელებული სოციალური კამპანიები.
სისხლის სამართლის რეფორმა საქართველოში ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს. რეფორმის განხორციელების პროცესში ჩართულია ყველა სამართალდამცავი სტრუქტურა, ასევე, სახალხო დამცველის აპარატი და შესაბამისი საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციები. შსს-ში შექმნილი სამუშაო ჯგუფის მიზანია პოლიციაში მიმდინარე რეფორმების განხილვა და რეკომენდაციების შემუშავება.

Within the frames of the police reform another work group meeting was held at the Ministry of Internal Affairs. The meeting was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili.
The meeting was also attended by the representatives of International and local non-governmental organizations.
MIA representatives introduced police reform 2017-2021 renewed strategy and action plan; activities conducted to improve conditions in the angle of human rights at temporary detention isolators; ongoing and planned projects in the Emergency Response Center “112”; social campaigns implemented by the MIA Public Relations Department with the aim to raise the awareness among society and crime prevention.
Criminal Justice reform in Georgia is being implemented with the financial support of the European Union. All law enforcement agencies are involved in the process as well as public defender’s office, international and non-governmental organizations. The aim of the working group is to discuss the ongoing police reform and define relevant recommendations.