შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული შ.ფ., 1981 წელს დაბადებული თ.გ., 1983 წელს დაბადებული ლ.ა. და 1992 წელს დაბადებული ნ.ბ. ქურდობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები ზუგდიდის რაიონის სოფელ ახალ აბასთუმანში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი საქართველოს რკინიგზის კუთვნილი 46 მეტრი სიგრძის ლიანდაგების მოპარვას ცდილობდნენ.
ოთხივე დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department as a result of operative-investigative activities detained S.P. (DoB 1976) Sh. P. (DoB 1981) T.G. (DoB 1983) and L.A. (DoB 1992) for the attempted stealing.
Law enforcers detained the mentioned persons in new Abastsumani village when they were in the process of stealing 46 meter long railway tracks belonging to Georgian Railway.
Investigation is in progress on the fact of attempted stealing, article 19-177, II part, sub-paragraph A and part III, sub-paragraph A of the Criminal Code.