გიორგი მღებრიშვილმა მეხანძრე-მაშველებს მადლობა გადაუხადა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლებს შეხვდა. შს მინისტრმა მეხანძრე-მაშველებს თავდადებისა და კეთილსინდისიერი მუშაობისთვის, ე.წ. ელიავას ბაზრობაზე გაჩენილ ხანძარზე ოპერატიული და მაღალპროფესიონალური რეაგირებისთვის მადლობა გადაუხადა.
გიორგი მღებრიშვილმა შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლებს ახალი დირექტორი - პოლიციის პოლკოვნიკი, ნიკოლოზ სირაძე წარუდგინა.
შს მინისტრმა ნიკოლოზ სირაძეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა, მასთან სააგენტოს საქმიანობის პრიორიტეტული მიმართულებები განიხილა და დავალებები მისცა.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili met with representatives of Emergency Situations Management Agency. Minister thanked fire-rescuers for the devotion their work and operative response and professionalism in extinguishing fire on Eliava open market.
Minister Mgebrishvili introduced newly appointed head of the agency-Police Colonel Nikoloz Siradaze to the personnel.
The Minister of Internal Affairs congratulated Nikoloz Siradze with the appointment and discussed the priority directions of the Agency and gave assignments.