შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული გიორგი მ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, კვერნაძის ქუჩაზე, მოქალაქის საცხოვრებელი სახლი გაქურდა, საიდანაც პერსონალური კომპიუტერი, 2 მობილური ტელეფონი, პლანშეტური კომპიუტერი, ფოტოაპარატი და სამკაულები მოიპარა.
სამართალდამცველებმა ქურდობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს და ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-ნაწილის „ა“ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained Giorgi M. (DoB: 1976) for theft.
The investigation established that the detainee in Kvernadze str., Tbilisi robbed the flat of a citizen and stole personal computer, 2 mobile phones, table computer, camera and jewelry.
The law enforcers solved the fact of theft immediately and detained the accused in a few hours. The Police seized stolen items as material evidences. The detainee has pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of theft (Article 177, part II, sub paragraph “a” and part III, sub-paragraph “d” of the Criminal Code of Georgia).