შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს პირველი და მეხუთე განყოფილების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ირანის ორი მოქალაქე – 1968 წელს დაბადებული ალირეზა ა. და 1988 წელს დაბადებული რეზა ი. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა თბილისში, აღმაშენებლის გამზირზე, ერთ-ერთ ბანკში მოქალაქეს 3800 ლარი მოჰპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. ბრალდებულებმა იმავე დღეს, თბილისში, ლესელიძის ქუჩაზე, ვალუტის გადამცვლელი ერთ-ერთი პუნქტიდან 500 აშშ დოლარი მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ალირეზა ა. და რეზა ი. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი საქართველოს ტერიტორიის დატოვებას ცდილობდნენ. მოპარული თანხა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of the first and fifth police units of Old Tbilisi Police division as a result of jointly held immediate operative-investigative activities detained two Iranian citizens – Alizera A. (DoB 1968) and Reza I. (DoB 1988) for committing stealing.
Investigation established that detainees stole 3800 GEL from the citizen in one of the banks located in Tbilisi and fled from the crime scene. Police also ascertained that detainees also stole 500 USD from currency exchange booth located on Leselidze Street.
Lalw enforcers managed to arrest both detainees at Tbilisi International Airport when they attempted to leave the country. The stolen sum was seized by the law enforcers as evidence.