შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით, ორგანიზებული ჯგუფის 5 წევრი - 1988 წელს დაბადებული გიორგი თ, 1988 წელს დაბადებული გიორგი ც, 1990 წელს დაბადებული ლევან ჭ, 1993 წელს დაბადებული ლევან დ. და 1986 წელს დაბადებული ირაკლი კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გიორგი თ, გიორგი ც. და ლევან ჭ. იმ დროს დააკავეს, როდესაც მათ თბილისში, წულუკიძის ქუჩის მეორე შესახვევის N2 კორპუსის მიმდებარე ტერიტორიაზე განთავსებული, „თიბისი ბანკის“ სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი გაქურდეს და 38 500 ლარი მოიპარეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი თ, გიორგი ც. და ლევან ჭ. აღნიშნული აპარატიდან „აჭარაბეთის“ არავერიფიცირებულ ანგარიშზე დიდი ოდენობით თანხებს რიცხავდნენ, ლევან დ. და ირაკლი კ. კი ამ ანგარიშიდან ჩარიცხული თანხების გადათამაშებას ახდენდნენ „აჭარაბეთის“ ვერიფიცირებულ ანგარიშზე, რომელიც თავიანთი დემოგრაფიული მონაცემების მიხედვით ჰქონდათ შექმნილი. ბრალდებულებს გადათამაშებული თანხა „აჭარაბეთის“ ვერიფიცირებული ანგარიშიდან გამოქონდათ, გამოტანილ თანხას კვლავ იმავე სწრაფი ჩარიცხვის აპარატში რიცხავდნენ და დანაშაულებრივ საქმიანობას აგრძელებდნენ. როდესაც სწრაფი ჩარიცხვის აპარატში გარკვეული თანხა დაგროვდა, გიორგი თ-მ, გიორგი ც-მ და ლევან ჭ-მ გატეხეს სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი და იქ არსებულ თანხას მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი თანხა სრულად ამოიღეს. ხუთივე დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება წინასწარ შეთანხმებით ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლით მე-3 ნაწილის „ა“ და მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით).

The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of operative-searching and investigative activities detained 5 members of the organized criminal group for stealing committed in group. The detainees are as follows: Giorgi T. (DoB 1988), Giorgi Ts. (DoB 1988) Levan Tch. (DoB 1990) Levan D. (DoB 1993) and Irakli K. (DoB 1986).
Law enforcers detained Giorgi T. Giorgi Ts. and Levan Tch. when they were in the moment of robbing of the ATM machine of the “TBC” Bank located on Tsulukidze street. As a result of the mentioned action they appropriated 38 500 GEL.
Investigation established that Giorgi T. Giorgi Ts. Levan Tch. transacted various amounts of cash frorm the mentioned ATM machine to the unverified account of “Acharabet”. After the mentioned, Levan D. and Irakli K. played various games on “Acharabet” web site and withdrew cash through the verified account of “Acharabet” and thus continued their illegal activities. When enough cash was accumulated in the ATM machine Giorgi T. Giorgi Ts. and Levan Tch. broke the machine and appropriated cash.
Law enforcers seized the appropriated cash. All of the mentioned have been detained.
Investigation is in progress on the fact of stealing, article 177, III part, sub-paragraph A and part IV, sub-paragraph B of the Criminal Code.