შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს, ბათუმის საქალაქო სამმართველოს, ამავე სამმართველოს მეექვსე და მეშვიდე განყოფილებების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისათვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით საქართველოს 2 მოქალაქე: სასტუმრო „ანას“ დროებითი მფლობელი, 1966 წელს დაბადებული ზორბეგ დ. და სასტუმრო „სთარის“ დროებითი მფლობელი, 1979 წელს დაბადებული რომან ფ. დააკავეს, ხოლო ამავე დანაშაულში ამხილეს და პასუხისგებაში მისცეს 5 პირი: სასტუმროს და დისკო-კლუბ „ლეგასის“ დროებითი მფლობელები, საქართველოს მოქალაქეები - 1970 წელს დაბადებული ემზარ მ. და 1991 წელს დაბადებული ვახტანგ მ, სასტუმრო „ელეგანტის“ დროებითი მფლობელი, 1962 წელს დაბადებული ნინა კ, სასტუმრო „ეფესის“ დროებით მფლობელები, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები - 1968 წელს დაბადებული მეთინ დ. და 1983 წელს დაბადებული თამერ ი.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულები და პასუხისგებაში მიცემული პირები ბათუმში მდებარე, დროებით მფლობელობაში არსებული სასტუმროებისა და დისკო-კლუბების ფართებს, გარკვეული გასამრჯელოს სანაცვლოდ, ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის უთმობდნენ. სამართალდამცველებმა სასტუმროებსა და დისკო-კლუბებში მომუშავე პირები და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს. ყველა დაკავებული და მხილებული პირი აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 254-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Ajara Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained two citizens of Georgia - temporal owner of hotel “Ana” Zorbeg D. (DoB 1966) and temporal owner of hotel “Star” Roman Ph. (DoB 1979) for providing lodging for prostitution. The police officers exposed to crime and charged 5 more citizens: temporal owners of hotel and disco-club “Legas”, citizens of Georgia Emzar M. (DoB 1970) and Emzar M. (DoB 1991) temporal owner of hotel “Elegant” Nina K. (DoB 1962) and temporal owners of Hotel “Efes”, citizens of Turkey Matin D. (DoB 1983) and Tamer I. (DoB 1983).
The investigation established, that the detainees and charged persons provided lodgings for prostitution in return for certain amount of cash in temporarily owned hotels and disco-clubs. Law-enforcers have already interrogated employees and female working of the mentioned hotels and disco-clubs as witnesses. All detainees have already pleaded guilty.