შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1963 წელს დაბადებული მალხაზ ბ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 51,5 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 14,0 გრ ჰეროინს შეიცავს. ასევე ამოღებულია კანაფის ფისის შემცველი 1,68 გრ ნარკოტიკული საშუალება.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალებები თურქეთის რესპუბლიკაში 2200 თურქულ ლირად შეიძინა და საქართველოში შემოიტანა.

The officers of Central Criminal Police Department and Border Police, as a result of joint operative-investigative activities detained previously convicted Malkhaz B. (DoB 1963) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search police seized 51,5 gr of drugs, which contained 14,0 gr of heroin. Law enforcers also seized 1,68 gr of hemp.
Investigation also established that detainee purchased the mentioned drugs in Turkey for 2200 Turkish Liras and smuggled to Georgia.
Drug test revealed that Malkhaz B. was under opium influence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part, sub-paragraph 3 and article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Central Criminal Police Department.