შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს, ძველი თბილისის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული ნოდარ ნ. მკვლელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე, შემთხვევის ადგილზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღმაშენებლის გამზირის 89/24-ში, „ქალაქ პროექტი“-ს შენობაში, ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა ნოდარ ნ-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა 1980 წელს დაბადებული ალექსანდრე გ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, ადგილზევე დააკავეს. მკვლელობის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers of Old Tbilisi Police Division and Patrol Police Officers as a result of jointly held immediate operative-investigative activities detained Nodar N. at the place of crime (DoB 1959) for premeditated murder.
Investigation established that being under the alcohol influence, Nodar N. murdered Aleksandre G. (DoB 1980) with a firearm on the basis of conflict. The crime took place in “Kalak Proekti” building located on Aghmashenebeli Avenue.
Police detained the mentioned person at the place of crime. The weapon of murder was seized by the law enforcers. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 and article 236, I and II parts of the Criminal Code.