თბილისის ინტერპოლისა და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის მთავარი სამმართველოს მე-5 განყოფილების საკონტროლო გამშვები პუნქტი „სარკინიგზო კონტროლის“ თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, საქართველოდან აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მიმართულებით გასვლისას, კიევის ინტერპოლის მიერ 10.12.2015 წლიდან საერთაშორისო დონეზე ძებნილი უკრაინის მოქალაქე, 1979წ. დაბადებული დილგამ ბ. დააკავეს.
დიგლამ ბ.-ს ბრალი ედება უკრაინის სისხლის სამართლის კოდექსის 121-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, რაც სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.
ამ დროისთვის დაკავებულის მიმართ კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები მიმდინარეობს.

The officers of Tbilisi Interpol along with the officers of checkpoint “Railway Control” of the 5th Unit of Kvemo Kartli Main Division of the Patrol Police Department of the MIA as a result of jointly conducted activities detained the citizen of Ukraine Dilgam B (DoB: 1979) wanted by the Interpol of Kiev from 10.12.2015 on the international level while he tried to leave Georgia in the direction of the Republic of Azerbaijan.
Dilgam B. is charged for commitment of crime envisaged by the part 1 of the Article 121(intended grievous bodily injury) of the Criminal Code of Ukraine.