შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს მეორე სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ბრალდებით საქართველოს სამი მოქალაქე: 1954 წელს დაბადებული ნაირა ვ, 1952 წელს დაბადებული მარგალიტა მ. და 1954 წელს დაბადებული თინა ლ. დააკავეს, ხოლო საბერძნეთში მცხოვრები საქართველოს მოქალაქე, 1963 წელს დაბადებული გოჩა მ. ამავე დანაშაულში ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნაირა ვ-მ და მარგალიტა მ-მ საბერძნეთის ბინადრობის ყალბი მოწმობები თინა ლ-სგან საქართველოში შეიძინეს. გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ თინა ლ-ს გაყალბებულ დოკუმენტებს, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, გოჩა მ. საბერძნეთიდან უგზავნიდა.
სამართალდამცველებმა ნაირა ვ. და მარგალიტა მ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი ყალბი საბუთების გამოყენებით, თურქეთის გავლით იტალიაში გამგზავრებას ცდილობდნენ.
გამოძიება ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 1-დან 3 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained three individuals for illegal production and using of forged documents, in particular: Naira V. (DoB 1954) Margalita M. (DoB 1952) and Tina L. (DoB 1954) while Gocha M. (DoB 1963) residing in Greece was exposed in connection with the abaove mentioned crime.
Investigation established that Nairaa V. and Margalita M. purchased forged residence permit from Tina L. in Georgia. Law enforcers also ascertained that Tina L. received forged documents from Gocha M. with the purpose of further realization.
Law enforcers detained Naira V. and Margalita M. at Tbilisi International Airport in the attempt to leave the country by means of the forged ID documents to the direction of Italy.
Investigation is in progress on the fact of illegal production and using of forged documents, article 362, I part of the Criminal Code, envisaging from 1 to 3 years of imprisonment.