შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის, ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის აჭარის ა/რ-ის და გურიის რეგიონალური კონტრდაზვერვის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, თურქეთის ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი, თურქეთის რესპუბლიკის სამი მოქალაქე: 1961 წელს დაბადებულ ვაჰდი აბდულ ს., 1973 წელს დაბადებული ათილლა ა. და 1974 წელს დაბადებული მეჰმეთ ალი ი. ბათუმში დააკავეს.
ვაჰდი აბდულ ს.-ს ბრალი ედება თურქეთის სისხლის სამართლის კოდექსის 86-ე მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულისთვის, რაც ჯანმრთელობის მძიმე დაზიანებას გულისხმობს, ათილლა ა. ბრალდებულია ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით მუქარაში, თურქეთის სისხლის სამართლის კოდექსის 106/2 ა.62 მუხლით, მეჰმეთ ალი ი.-ს კი ბრალი ედება თაღლითობაში, თურქეთის სისხლის სამართლის კოდექსის 157/1 და158/1 მუხლებით.
ამ დროისთვის სამივე დაკავებულის მიმართ კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები მიმდინარეობს.

The officers of the Police Department of Adjara Autonomous Republic, the National Central Bureau of Interpol, the Regional Counterintelligence Main Division of Guria and Adjara A/R State Security Service as a result of joint activities detained in Batumi three citizens of Turkey wanted by Turkey Interpol under red notice, in particular: Vahdi Abdul S (DoB 1961), Attila A (DoB 1973) and Mehmet Ali I (DoB 1974).
Vahdi Abdul S is accused of the crime envisaged by the article 86 of the Criminal Code of Turkey, i.e. serious health injury; Attila A is accused of threatening to use a firearm – the crime envisaged by the article 106/2a.62 of the Criminal Code of Turkey while Mehmet Ali I is accused of fraud – the crime envisaged by the articles 157/1 and158/1 of the same Code.