შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1981 წელს დაბადებული ჯონი კ. ქარელის რაიონის სოფელ რუისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ჯონი კ-ს საცხოვრებელი სახლიდან, „ა-კა-ეს“-ის მოდელის არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „პარაბელუმის“ მოდელის 2 პისტოლეტი, „ვალტერის“ სისტემის 2 პისტოლეტი და სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 48 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of the Division Combating Criminals of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA along with the officers of the State Security Service as a result of the investigative activities detained Joni K. (D.o.B.: 1981) in the village Ruisi, Gori region for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
The law enforcers in the house of Joni K. seized “AKS” model unregistered submachine gun, 2 Parabellum pistols, 2 "Walter" system pistols and 48 bullets of various types of firearms. The detainee has already pleaded guilty.