შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული ვეფხვია მ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე ქუთაისში, ნიკიას ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 35 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზამ დაადგინა, რომ ამოღებულია 2,387 გრ ნარკოტიკი, რომელიც 1,45607 გრ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიურმა შემოწმებამ დაადგინა, რომ ვეფხვია მ. დაკავებისას ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.

The officers of Kutaisi division of Imereti Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained Vepkhia M. (DoB 1968) in Kutaisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search law enforcers seized 35 packages of drug. According to the results of expertise law enforcers seized 2,387gr of drug substance, containing 1,45607 gr of heroin.
It was also established that detainee was under the influence of drugs in the moment of his detention.