შინაგან საქმეთა სამინისტროს წყალტუბოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1994 წელს დაბადებული ვასილ ჯ. წყალტუბოში, რუსთაველის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 0,73 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,3285 გრ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით ბრალდებულს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული საშუალების მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Tskaltubo police unit of Imereti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Vasil J. in Tskaltubo (DoB 1994) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As a result of the personal search law enforcers seized 0,73 gr of drug substance containing 0,3285gr of heroin as concluded by the results of the expertise.
According to the drug test the detainee was under the drug influence in the moment of his detention.
Vasil J. has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantitiesm article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.