შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი გელა ნ. დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი მიკროავტობუსის ჩხრეკისას, ავტომანქანის ძარაში მოწყობილი სამალავიდან 370 აბი „კოროლდ ასტერია“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 11,1 გრ ფსიქოტროპულ ნივთიერება „ფსევდოეფედრინს“ შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად, გელა ნ-ს ნარკოტიკული საშუალებების – „ამფეტამინი“-ს და „მეტამფეტამინი“-ს მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 261-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი აწარმოებს.

The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained previously convicted for drug crime, Gela N. (DoB 1968) in Tbilisi for illicit purchase and keeping of psychotropic drugs.
As a result of searching activities held in detainee’s vehicle police seized 370 pills of “kolord Asteria” which according to the result of expertise contains 11,1 gr of pseudo ephedrine.
Drug test also revealed that detainee was drug-addicted person and had consumed amphetamine and methamphetamine drugs. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illicit purchase and keeping of psychotropic drugs, article 261, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code.