შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს დედოფლისწყაროს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1960 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი თამაზ ხ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თამაზ ხ-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას „ეფ-1“-ის ტიპის 2 ხელყუმბარა, 161 საბრძოლო ვაზნა და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის 2 მჭიდი 9 საბრძოლო ვაზნით ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 3 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Dedophlistskaro division of Kakheti regional main police division of MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained convicted in the past for the same crime Tamaz Kh. (DoB 1960) for illegal purchase and keeping of firearm.
During the searching activities held in the detainee’s house law enforcers seized “F-1” type 2 hand grenades, 161 bullets and 2 cartridges of automatic weapon with 9 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms, article 236, I part of the Criminal Code which envisages up to 3 years of imprisonment.