შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1960 წელს დაბადებული გივი თ. თბილისში, აღმაშენებლის ხეივნის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 23 აბი და აბის ნატეხი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, 0,18814 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.

Officers of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of operative-investigational measures detained Givi T (D.o.B.: 1960) in the vicinity of Aghmashenebeli alley, Tbilisi for illegal purchase-storage of drugs in particularly large quantities.
The Law enforcers seized 23 pills and a piece of the pill of “suboxin”, which, according to the expert opinion, contained 0,18814 gr of buprenorphine.
The investigation is underway on the fact of illegal purchase-storage of drugs in particularly large quantities (sub clause “a” of the VI part, the article 260 of the Criminal Code of Georgia).