შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1982 წელს დაბადებული გაიოზ ნ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 117 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 46,1577 გრამ ნარკოტიკულ საშუალება ბუპრენორფინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით, გაიოზ ნ-ს ბუპრენორფინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.

The officers of the Main Division Combating Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative-searching activities detained Gaioz N. (DoB: 1982) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities in Tbilisi.
During the personal search of a detainee the law enforcers seized 117 pills of "Subutex", which according to an expertise decision contained 46.1577 gr of buprenorphine. Drug test revealed the fact of buprenorphine drug abuse by Gaioz N.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities (article 260, VI part, sub-clause “a” of the Criminal Code of Georgia).