შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელი იოსებ ხუციშვილი 20 დეკემბერს, 13:00 საათზე, გინესის რეკორდის დამყარებას შეეცდება. იგი ცალ ხელზე 18 კილოგრამიანი ტვირთით წოლბჯენში აზიდვის რეკორდულ რაოდენობას შეასრულებს.
დღემდე იოსებ ხუციშვილს მსოფლიოს 10 სხვადასხვა რეკორდი აქვს დამყარებული. ამასთანავე, წელს ქალაქ ბელფასტში გამართულ „მსოფლიო პოლიციის და სახანძრო სამსახურის სპორტულ ოლიმპიადა“-ზე მან თავისუფალ ჭიდაობაში იასპარეზა, სადაც ფინალში პერუელი მოწინააღმდეგე დაამარცხა და ოქროს მედალი მოიპოვა.
გინესის მსოფლიო რეკორდების მონაცემებით, ცალ ხელზე ტვირთით წოლბჯენში აზიდვის მიმდინარე რეკორდი 31 აზიდვას შეადგენს და ის 2011 წლის 18 ივლისს მრავალგზის მსოფლიო ჩემპიონმა, ბრიტანელმა პედი დოილმა დაამყარა.
იოსებ ხუციშვილის რეკორდის დამყარების პროცესს საქართველოს რეკორდების ფედერაციის წარმომადგენლები დაესწრებიან და ახალ რეკორდს ადგილზე დააფიქსირებენ. რეკორდის დამყარება საქართველოს რეკორდების ფედერაციის ინტერნეტ-მაუწყებლობის „GRF TV“-ის საშუალებით პირდაპირ ეთერში გადაიცემა და მისი ყურება მსოფლიოს ნებისმიერი ქვეყნიდან იქნება შესაძლებელი. სპორტული ღონისძიება შსს-ს სპორტკომპლექსში (კახეთის გზატკეცილი, 38-ე კილომეტრი) ჩატარდება.

On December 20, at 13:00 employee of the Ministry of Internal Affairs Ioseb Khutsishvili will try to break the world record. He will push up in prone position with 18 kg weight.
Up to date Ioseb Khutsishvili broke 10 world records. He also participated in World Police and Fire Games, where he participated in free wrestling style and became the owner of gold medal.
According to the world Guinness records data the world record in push up in prone position with weight is 31 pushups which was achieved in July 18, 2011 by British multiple times world champion, Pedi Doil.
The event will be attended by representatives of Georgian Records federation and witness the record on the ground. The event will also be broadcasted on GTF TV internet channel owned by Georgian Records federation and streaming will be available worldwide. The event will be held at sports complex of the Ministry of Internal Affairs.