შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და მომსახურების სააგენტოს წარმომადგენლებისთვის შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებთან კომუნიკაციის ეტიკეტის შესახებ ტრენინგი ჩატარდა.
სწავლების მონაწილეებმა ინფორმაცია მიიღეს შემდეგ საკითხებზე: შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებთან კომუნიკაციის არსი; შეზღუდული შესაძლებლობისადმი პოზიტიური დამოკიდებულება; დისკრიმინაციის დაუშვებლობა; შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან კომუნიკაციის სტანდარტი და სხვ.
ტრენინგი პროექტის - „შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთიანი მომსახურების ცენტრისა და მომსახურების სააგენტოს ორგანიზაციული შესაძლებლობების გაძლიერების მხარდაჭერა გაუმჯობესებული საჯარო მომსახურების მიწოდების მიზნით - მეორე ფაზა“ - ფარგლებში გაიმართა.
პროექტი გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) უფრო ფართო ინიციატივის - „საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში - ფაზა 2“- ნაწილია, რომელიც დიდი ბრიტანეთის მთავრობის მხარდაჭერით ხორციელდება.
აღნიშნული პროექტის დანერგვას, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით, 2021 წლიდან უზრუნველყოფენ ადგილობრივი კომპანიები - GEC და რეფორმებისა და ინოვაციების ცენტრი.
პროექტი მიზნად ისახავს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთიანი მომსახურების ცენტრსა და მომსახურების სააგენტოს ორგანიზაციული შესაძლებლობების გაძლიერების ხელშეწყობას, რათა უზრუნველყოფილი იქნეს ადამიანზე ორიენტირებული საჯარო სერვისების ეფექტური და ინკლუზიური მიწოდება.

The training on the communication etiquette for the persons with disabilities was held for the employees of the Patrol Police Department and LEPL Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
The training covered topics, such as: concept of communication with persons with disabilities; positive attitude towards persons with disabilities; discrimination inadmissibility; communication standard for the persons with disabilities, etc.
The training is carried out within the framework of the project – “Supporting the Unified Service Center and Service Agency of the Ministry of Internal Affairs to Strengthen their Organizational Capacity for Improved Public Service Delivery – Phase 2”.
The project is part of a wider United Nations Development Programme (UNDP) initiative – “Supporting Public Administration Reform in Georgia - Phase 2”, supported by the Government of the United Kingdom.
The implementation of the project, in close cooperation with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, is facilitated by the local companies – GEC and Innovations and Reforms Center (IRC) since 2021.
It aims to assist Unified Service Center and Service Agency of the Ministry of Internal Affairs in strengthening its organizational capacity to ensure effective and inclusive delivery of human-centered public services.