შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სსიპ სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სერვისების სააგენტოსა და პოლონეთის რესპუბლიკის სამთავრობო სტრატეგიული რეზერვების სააგენტოს შორის სპეციალური შეთანხმება გაფორმდა.
ხელშეკრულება მიზნად ისახავს მხარეებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავებას და ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმებას.
შეთანხმებას ხელი შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თეიმურაზ მღებრიშვილმა და პოლონეთის რესპუბლიკის სამთავრობო სტრატეგიული რეზერვების სახელწიფო სააგენტოს პრეზიდენტმა - მიხალ კუჩმიეროვსკიმ მოაწერეს.

Special agreement was signed between the LEPL State Reserve and Civil Security Agency of Emergency Situations Management Service under the Ministry of Internal Affairs and the Government Agency for Strategic Reserves of the Republic of Poland.
The agreement is aimed at deepening future cooperation between the parties and signing the memorandum of understanding.
The agreement was signed by Teimuraz Mghebrishvili, Head of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, and Michal Kuchmierowski, President of the State Agency for Strategic Reserves of the Republic of Poland.