შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტმა იაღლუჯის საწვრთნელ სასროლეთზე ტაქტიკური საჩვენებელი სწავლება გამართა. სწავლებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იოსებ ჭელიძე, სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი ზურაბ ჭაბაშვილი და სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელები დაესწრნენ.
ტაქტიკური საჩვენებელი სწავლების მიზანს შინაგან საქმეთა მინისტრისა და სხვა ხელმძღვანელი პირებისთვის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის სწრაფი რეაგირების სამმართველოს მომზადების დონის დემონსტრირება წარმოადგენდა.
ტაქტიკური საჩვენებელი სწავლების დროს სტრატეგიული მილსადენების დეპარტამენტის დანაყოფებმა კონკრეტულ ინციდენტზე კომპლექსური ღონისძიებების დემონსტრირება მოახდინეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტი ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის ნავთობსადენის, ბაქო-თბილისი-ერზრუმის სამხრეთ-კავკასიური გაზსადენის, სუფსის ნავთობის ტერმინალის და მათი ინფრასტრუქტურის ობიექტების უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს.

Strategic Pipelines Protection Department held demonstrative tactical exercise at Iagluja training shooting range. The exercise was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs Ioseb Tchelidze, Director of the Department, Zurab Tchabashvili and the leadership of the various Departments of the Agency.
Aim of the tactical exercise was to demonstrate the level of preparedness and professionalism of the Rapid Response Division of the Strategic Pipelines Protection Department to the Minister of the Internal Affairs and other high officials of the Agency.
During the tactical demonstration exercise, units of Strategic Pipelines Protection Department demonstrated complex measures aimed for specific incident.
Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs ensures the security of the Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline, Baku-Tbilisi-Erzurum South Caucasus gas pipeline as well as safety of Supsa oil terminal and their infrastructure facilities.