შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველები ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში, მთელი დღის განმავლობაში, უწყვეტ რეჟიმში მუშაობდნენ.
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენმა რეგიონში უხვი ნალექის შედეგად შექმნილი პრობლემების აღმოსაფხვრელად სულ 7 გაფრენა განახორციელა. 20:00 საათის მონაცემებით, უსაფრთხო ადგილას გამოყვანილია 100-ზე მეტი მოქალაქე, მათ შორის 21 არასრულწლოვანი. დაშავებული არავინ არ არის. მოქალაქეების სიცოცხლესა და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
ქალაქ ონში მობილიზებულია სასაზღვრო პოლიციის ორი ვერტმფრენი. ხვალ დილიდან, ხილვადობის აღდგენისთანავე, ვერტმფრენები სტიქიის ზონაში მუშაობას განაახლებენ და მოქალაქეებს პირველადი მოხმარების საგნებსა და საკვებ პროდუქტებს მიაწვდიან.
რაჭაში იმყოფება შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი, თემურ მღებრიშვილი. ისინი ადგილზე ხელმძღვანელობენ სამაშველო სამუშაოებს.
ადგილზე მობილიზებულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 90-მდე მეხანძრე-მაშველი და განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების მთავარი სამმართველოს მაშველები, სპეციალური აღჭურვილობით. ასევე, მობილიზებულია დრონები და ყველა საჭირო ტექნიკა.

Rescuers of the Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs have been working in Oni region, disaster zone, in round-the-clock regime.
Border Police helicopter made seven flights in the region to eliminate problems caused by the flood. According to the results of 20:00 pm, more than 100 citizens have been transported to the safe places, including 21 under-aged persons. According to the information at hand, no one has been injured. Lives and health of the local population are not endangered.
In the town of Oni, two Border Police helicopters are mobilized. Beginning from tomorrow morning, as soon as visibility is restored, helicopters will resume flights in the disaster zone to provide locals with basic necessities and food products.
Deputy Minister Ioseb Tchelidze is in the disaster zone at the moment as well as the head of Emergency Situations Management Agency, Temur Mgebrishvili to manage the ongoing process on the ground.
Up to 90 rescuers and firefighters of Emergency Situations Management Agency have been mobilized in the disaster zone with special equipment, drones and all necessary machinery as well.