შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ბ.ხ. ძალადობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 28 ივლისს, თბილისში, მუხიანში მდებარე ერთ-ერთ სასურსათო მაღაზიაში შევიდა და თანხის შემდგომი გადახდის პირობით, ალკოჰოლური სასმლის მიცემა მოითხოვა. უარის მიღების შემდეგ კი ამავე მაღაზიის მეპატრონესა და მის მეუღლეს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურ ძალადობას გულისხმობს.

The officers of Gldani-Nadzaladevi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained B.Kh. (DoB 1996, currently on probation) in Tbilisi for violence.
Investigation established that on July 28 of the current year, detainee entered one of the grocery stores located in Mukhiani settlement and requested spirits on condition of paying afterwards. After his proposal was rejected he verbally and physically assaulted the store owned and his wife.
Investigation is in progress on the fact of violence, article 126, I part, sub-paragraph “B” envisaged by the Criminal Code of Georgia.