შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ბათუმის შემდეგ, საზოგადოებრივი ღონისძიება ზუგდიდში, ცენტრალურ მოედანზე მიმდინარეობს.
ღონისძიებას ესწრებიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები და სამეგრელოს რეგიონში სახელმწიფო რწმუნებული.
კამპანიის - "ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ზუგდიდში სხვადასხვა შემეცნებითი და გასართობი აქტივობები ტარდება. ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს საშუალება აქვთ, გაეცნონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის საქმიანობას, ასევე, დაათვალიერონ საპატრულო პოლიციის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სპეცტექნიკა და აღჭურვილობა. ბავშვები, სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, სხვადასხვა შემეცნებით და გასართობ აქტივობაში მონაწილეობენ.
აღსანიშნავია, რომ სახალხო ღონისძიებების პარალელურად, პროექტი მოიცავს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების, კერძოდ, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, მომსახურების სააგენტოს და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი "112"-ის წარმომადგენლების ვიზიტებს სკოლებში, რომელთა მიზანია ბავშვებსა და მოზარდებში საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება. შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები საინფორმაციო-შემეცნებით შეხვედრებზე მოსწავლეებს ინფორმაციას მიაწვდიან მართლწესრიგის შესახებ მათთვის საჭირო და აქტუალურ თემებზე.

Within the framework of the information and awareness raising campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police" a public event is taking place in the central square of Zugdidi
Heads of various units of the Ministry of Internal Affairs and leadership of the local governance of Samegrelo region are attending the event.
At the public event, juveniles and all interested persons have the opportunity to learn about the activities of various units of the Ministry of Internal Affairs, as well as to visit and view the equipment and special machinery of the Patrol Police, Emergency Response Center "112", Service Agency, Forensic-criminalistics Department, Border Police, Emergency Situations Management Service, Security Police and Special Tasks Department.
It should be noted that in parallel with the public events, the project also includes visits to schools by the representatives of the Ministry of Internal Affairs, namely the Patrol Police Department, the Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department, the Emergency Management Service, the Service Agency and the Emergency Response Center "112".
Information-cognitive meetings will be held with school pupils, the purpose of which is to raise awareness among children and juveniles on public safety and rule of law.