შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული თ.ნ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 1-ელ ოქტომბერს, თბილისში, ნაძალადევის რაიონში, ზესტაფონის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1991 წელს დაბადებული ლ.ჭ. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილ მამაკაცს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია, მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თ.ნ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.

As a result of operational measures and investigative activities, the employees of Gldani-Nadzaladevi Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained T.N. (DoB 2004) for causing a health damage on purpose.
The investigation established that the accused person, on October 1 of the current year, on Zestafoni Street, Nadzaladevi district, Tbilisi, wounded L. Ch. (DoB 1991) with a cold steel on the basis of conflict and fled from the scene. The injured man received appropriate medical care, his life is not in danger. The law enforcement officers, as a result of the operational-search measures and investigative activities detained T.N. as an accused person.
The investigation into the fact of causing a health injury on purpose is being conducted under Article 117, Part I of the Criminal Code of Georgia.