გვსურს, გამოვეხმაუროთ ტელეკომპანია "ფორმულას" და "ტვ პირველის" ეთერში გასულ სიუჟეტებს, სადაც კვლავ მტკიცებით ფორმაში ხდება პოლიციის თანამშრომელთა დადანაშაულება და შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიზანმიმართული დისკრედიტაცია.
ტელეკომპანია "ფორმულას" სიუჟეტში, ყოველგვარი დასაბუთებისა და მტკიცებულებების გარეშე, პოლიციას პროსტიტუციის მფარველობაში ადანაშაულებენ. სიუჟეტის ავტორი საზოგადოებას მტკიცებით ფორმაში აწვდის ინფორმაციას, ციტატა მათივე სიუჟეტიდან - „პოლიცია მფარველობს პროსტიტუციას“.
დღევანდელ რეპორტაჟში შინაგან საქმეთა მინისტრის კომენტარის ინტერპრეტირება მოახდინეს, თითქოსდა პოლიციის მანქანას რაიმე კავშირი ჰქონდა მათ მიერ მომზადებულ რეპორტაჟთან.
მიუხედავად იმისა, რომ მათ ჯერ კიდევ გასულ კვირას, რეპორტაჟის გასვლის წინ მივაწოდეთ ინფორმაცია, რომ მათ მიერ დასახელებული პირები არ არიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, კვლავ გააგრძელეს ცრუ ინფორმაციის ტირაჟირება.
ასევე, მიზანმიმართულ დისკრედიტაციას ჰქონდა ადგილი "ტვ პირველის" მიერ მომზადებულ რეპორტაჟში, კერძოდ, მათ მტკიცებით ფორმაში დაადანაშაულეს პატრულ-ინსპექტორი ნარკოტიკული საშუალების გადატანაში, გამოაქვეყნეს მისი ფოტოსურათი და საზოგადოებას მიაწოდეს ინფორმაცია, თითქოს ამ პირის ნარკოტიკულ საშუალებებთან კავშირის შესახებ ინფორმაცია ჰქონდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს, რაზეც უწყებამ რეაგირება არ მოახდინა.
ასევე, საზოგადოებას მიაწოდეს აბსურდული ვერსია, რომ პოლიციის თანამშრომელი, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების ბრალდებით, გასულ კვირას დააკავა, თითქოსდა კავშირში იყო "ტვ პირველის" ეთერში გასულ სიუჟეტში დასახელებულ პატრულ-ინსპექტორთან.
ის, რომ მათ მიერ დასახელებული პატრულ-ინსპექტორი არ ყოფილა დაკავებული ან შეჩერებული ნარკოტიკების გადატანის გამო, ამის შესახებ შინაგან საქმეთა მინისტრმა "ტვ პირველის" ჟურნალისტს კომენტარის დროს განუმარტა. მინისტრის ამ კომენტარის შემდგომ, პრესსამსახურმა დამატებით, კიდევ ერთხელ განუმარტა რეპორტაჟის ავტორს, რომ მის მიერ მიწოდებული ინფორმაცია არ შეესაბამებოდა სიმართლეს.
ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად რეაგირებს თითოეულ სამართალდარღვევაზე, მათ შორის მედიაში გასულ არგუმენტირებულ, დადასტურებულ ინფორმაციაზე.

Ministry of Internal Affairs would like to respond to the reports aired on “Formula” and “TV Pirveli” TV companies, where police officers are still targeted with false accusations and the Ministry of Internal Affairs is being deliberately discredited.
In the story of the TV company "Formula", the police are accused of providing protection for prostitution without any substantiation and evidence. The author tells the story assertively, here is the quote from their own story - "The police protect prostitution."
In today’s report, the commentary of the Ministry of Internal Affairs was interpreted as if the police car had anything to do with the report prepared by them.
Despite the fact that they were provided with relevant information last week, before the report was released that the persons exposed by them were not employees of the Ministry of Internal Affairs, they continued to spread false information.
Deliberate discreditation was also noticeable in a report prepared by TV Pirveli, in particular, they assertively accused the patrol-inspector of smuggling drugs, published his photo and provided information to the public as if the Ministry of Internal Affairs possessed the information on drug-related activities of the mentioned person and made no response.
Herewith, the public was provided with an absurd version asserting that a police officer, who was arrested last week by the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs on the charges of the abuse of power was allegedly related to the patrol inspector named in a report of “TV Pirveli”.
Minister of Internal Affairs in his comment, made for the journalist of "TV Pirveli", clarified that the mentioned patrol - inspector named by the TV company has never been arrested or suspended due to drug trafficking. After the commentary, Press Service of the Agency additionally explained to the story author that provided information was false.
Ministry of Internal Affairs would like to underline that the agency actively responds to each violation, including the argumentative and confirmed information spread by the media.