შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებმა, მტკვარზე ჩატარებული ინტენსიური საძიებო სამუშაოების შედეგად, დაკარგული ახალგაზრდა მამაკაცის ცხედარი იპოვეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ახალგაზრდა მამაკაცის გაუჩინარების შესახებ შეტყობინება 18 აგვისტოს შემოვიდა. შეტყობინების შემოსვლისთანავე, პოლიციის და სამაშველო ჯგუფების მხრიდან მოხდა მყისიერი რეაგირება და მამაკაცის ადგილსამყოფელის დადგენის მიზნით, ინტენსიურ რეჟიმში დაიწყო შესაბამისი საძიებო ღონისძიებები.
ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სსკ-ის 143-ე მუხლით დაიწყო, რაც თავისუფლების უკანონო აღკვეთას გულისხმობს.

Employees of Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs, as a result of intensive search activities held in Mtkvari river bed, found the body of a young man, who was missing.
Report on disappearance of a young man was received at the Ministry of Internal Affairs on August 18 of the recent year. Police and rescue teams made immediate response as soon as the report was received and as a result, intensive search activities were launched to establish the whereabouts of the missing person.
Regarding the mentioned fact, investigation is in progress under the article 143, implying illegal restriction of freedom under the Criminal Code of Georgia.