შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ახმეტის მუნიციპალიტეტში, პანკისის ხეობაში 8 აგვისტოს მომხდარ ძალადობის ფაქტზე 1 პირი - 1998 წელს დაბადებული ი.ფ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 8 აგვისტოს, ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყვარელწყალში, 1971 წელს დაბადებულ პირს და მის არასრულწლოვან შვილს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. დაპირისპირების მიზეზი ჩაცმულობის გამო დაწყებული ურთიერთშელაპარაკება გახდა. მომხდარ ფაქტზე დაინიშნა შესაბამისი ექსპერტიზები.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად დაპირისპირებაში მონაწილე 1 პირი ი.ფ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე იქნა დაკავებული. გრძელდება საგამოძიებო ღონისძიებები ინციდენტში მონაწილე სხვა პირების პასუხისმგებლობის განსაზღვრის მიზნით.

Officers of Akhmeta Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained one person I.P. (DoB 1998) on the fact of violence, that took place in Pankisi valley, Akhmeta municipality on August 8 of the recent year.
Investigation established that on August 8 of the recent year, citizen (born in 1971) and his under-aged son were verbally and physically assaulted in the village of Kvareltskali. The reason for the conflict turned out to be the disagreement that started over the dressing style. Relevant forensic examinations have already appointed on the mentioned fact.
As a result of operative-investigative activities, law enforcers managed to detain I.P. on the basis of the respective court order, who was involved in the incident. At this moment, investigative activities are underway in order to determine the legal responsibility of others involved in the mentioned fact.