შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ „თბილისობის“ დღესასწაულთან დაკავშირებით, საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, 6 ოქტომბერს, 23:00 საათიდან, დედაქალაქის ცალკეულ უბნებში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდება.
ავტომანქანებისთვის მოძრაობა აიკრძალება ვახტანგ გორგასლის მოედანზე, ჯვრის მამის ეკლესიამდე, ასევე, ვახტანგ გორგასლის ქუჩაზე, მეტეხის ხიდიდან ჰეიდარ ალიევის სკვერამდე. გადაიკეტება ევროპის მოედანი, ღვინის აღმართი, ხოლო მეტეხის ქუჩაზე მოძრაობა ნებადართული იქნება ევროპის მოედნამდე.
მოძრაობა სრულად აიკრძალება მარცხენა სანაპიროზე, ნიკოლოზ ბარათაშვილის ხიდზე ამსვლელ პანდუსზე. პანდუსიდან ჩამომსვლელი ავტომანქანები კი ორ რიგად იმოძრავებენ კოსტა ხეთაგუროვის ქუჩის გავლით წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის მიმართულებით.
მოძრაობა აიკრძალება ვახტანგ გორგასლის ქუჩიდან ლეღვთახევის მიმართულებით, ასევე, იოსებ გრიშაშვილის ქუჩაზე - აბანოთუბნის მიმართულებით.
„თბილისობის“ დღესასწაულთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებებზე დასწრების მსურველებს ავტომანქანების გაჩერება შეეძლებათ ავლაბრის მოედანზე მდებარე მიწისქვეშა ავტოსადგომზე და მიმდებარე ქუჩებზე.

Patro Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that in Connection with “Tbilisoba” festival, traffic movement will be restricted on some of the streets of the capital, beginning from 23:00 of October 6 for public order and safety reasons.
Traffic movement will be restricted on Gorgasali Aquare up to the Church of “Father Cross” as well as on Gorgasali Street, from Metekhi Bridge to Heydar Alyev Square. Europe Square will also be closed for traffic as well as Wine Ascend. As for the Metekhi Street, traffic movement will be partially allowed up to the Europe Square.
Traffic movement will be completely blocked on the Left bank of Mtkvari river and on Nikoloz Baratashvili Bridge pandus. Traffic coming from the pandus will be moving in two rows by passing Kosta Khetagurovi Stree, leading to St.Nikoloz Church.
Traffic movement will be restriced on Gorgasali Street, leading to Leghvtakhevi as well as on Ioseb Grishashvili Street to the direction of Abanotubani.
Citizens wiling wo attende Tbilisoba festival will be allowed to park their vehicles in the venue parking located under the Avlabari Square and adjacent streets.