შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტისა და დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის ორი ან მეტი წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 2001 წელს დაბადებული მ.ზ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, ბებია - 1946 წელს დაბადებული ზ.დ. და დედა - 1974 წელს დაბადებული თ.ზ., თბილისში, მათსავე საცხოვრებელ სახლში, მძინარე მდგომარეობაში, ნაჯახით მოკლა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებაში ორი ან მეტი პირის მიმართ ოჯახში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Didube-Chughureti police division along with Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained M.Z. (DoB 2001) for premeditated murder committed against two or more people.
Investigation established that due to the conflict, detainee murdered his own grandmother- Z.D. (DoB 1946) and mother T.Z. (DoB 1974) with an axe, while they were asleep in their own house. Law enforcers managed to detain the offender at the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed against two or more family members under aggravating circumstances, article 111 and article 109, II part, sub-paragraph “F” envisaged by the Criminal Code of Georgia.