საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ აშშ-ის ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს დირექტორს უმასპინძლა.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ვლადიმერ ბორცვაძემ დელეგაციის წევრებს სამინისტროს საქმიანობა, უწყების მიერ განხორციელებული რეფორმები და დაგეგმილი პროექტები გააცნო. ქართულმა მხარემ სტუმრებს მადლობა გადაუხადა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში აშშ-ის მთავრობის მხარდაჭერისა და სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში აღმოჩენილი დახმარებისთვის.
აშშ-ის ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს ხელმძღვანელმა ხაზი გაუსვა საქართველოსა და აშშ-ის სამართალდამცავ ორგანოებს შორის არსებულ წარმატებულ თანამშრომლობას და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერა გამოუცხადა სამომავლო გეგმების განხორციელებაში.

The Ministry of Internal Affairs of Georgia hosted the Director of the US National Central Bureau of Interpol.
Deputy Minister of Internal Affairs, Vladimer Bortsvadze familiarized members of the delegation with the implemented and ongoing projects of the Ministry. Georgian side expressed gratitude towards the United States for the support in the fight against crime and efforts made in capacity building of the agency.
Director of the US National Central Bureau of Interpol has outlined the successful cooperation between the law enforcement agencies of the two countries and expressed readiness to further assist Georgian side in the implementation of the future activities.