შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული პ.ჭ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 მაისს თბილისში, რობაქიძის გამზირზე მდებარე „ლიბერთი ბანკში“ შეიჭრა და სიცოცხლის ხელყოფის მუქარით 4580 ლარი, 200 ევრო და 100 აშშ დოლარი გაიტაცა. სამართალდამცველებმა პ.ჭ. დანაშაულის ჩადენიდან მეორე დღეს დააკავეს. გატაცებული თანხის ნაწილი ამოღებულია ნივთმტკიცების სახით.

The officers of Didube-Chughureti Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities on the fact of robbery detained P.Ch. (DoB: 1967). The crime committed by him envisages imprisonment from 5 to 7 years in length.
The investigation established that on May 16 of the current year, the offender attacked "Liberty Bank" located on Robakidze Avenue, Tbilisi and under the threat of life stole 4580 GEL, 200 EUR and 100 US dollars. Law enforcers detained P.Ch. on the second day after the crime. The part of the stolen amount is seized as material evidence.