შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა კახეთში, შიდა ქართლში, სამცხე-ჯავახეთსა და ქვემო ქართლში, ბოლო 2 კვირის განმავლობაში, ოჯახში ძალადობის ბრალდებით, 18 პირი დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 1-დან 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გარდა ამისა, სამართალდამცველებმა თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ოჯახში ძალადობის ნიადაგზე, დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 13-დან 17 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ქუთაისში თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქემ არასრულწლოვან, 2003 წელს დაბადებულ მეუღლეს ბასრი საგნით გულმკერდის არეში მრავლობითი დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული ცხელ კვალზე, დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიება ოჯახში ძალადობის ნიადაგზე, დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 11 პრიმა- 19-109-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 126-ე პრიმა მუხლით.

For the last two weeks the officers of the Ministry of Internal Affairs detained 18 persons for domestic violence in Kakheti, Shida Kartli, Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartl. The crime committed envisages imprisonment from 1 to 3 years in length.
In addition, the law enforcers detained a citizen of Turkey for attempted premeditated murder under aggravating circumstances committed on the grounds of domestic violence. The crime committed envisages imprisonment from 13 to 17 years in length.
The investigation established that in Kutaisi a citizen of the Republic of Turkey inflicted multiple injuries in the chest area with a sharp object to his minor spouse (DoB: 2003) and fled from the crime scene. The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department as a result of operative and investigative activities detained offender in several hours after committing the crime.
The investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances on the basis of domestic violence (Article 111,sub-clause “b”, part II of the Article19-109 and Article 1261 of the Criminal Code of Georgia).