საქართველოს ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია სომხეთის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში, გიორგი გახარია სომხეთის პრეზიდენტს, სერჟ სარქისიანს და პოლიციის უფროსს, გენერალ-ლეიტენანტ ვლადიმირ გასპარიანს შეხვდა.
შეხვედრებზე მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და სამომავლო ურთიერთობის გეგმები განიხილეს.
გიორგი გახარიამ სომეხ კოლეგას სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმები გააცნო. შეხვედრაზე საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა და სომხეთის პოლიციის უფროსმა საერთაშორისო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში თანამშრომლობის მნიშვნელობაზეც ისაუბრეს.
ვლადიმირ გასპარიანმა გიორგი გახარიას ნაყოფიერი თანამშრომლობის აღსანიშნავად სპეციალური ჯილდო გადასცა.

Mr. Giorgi Gakaria, the Vice-Premier of Georgia, the Minister of Internal Affairs paid an official visit to the Republic of Armenia.
Within the frames of the visit Mr. Giorgi Gakharia had a meeting with Mr. Serzh Sarkisyan, the President of the Republic of Armenia and General Lieutenant Vladimir Gasparyan, the Chief of Police.
At the meetings, the sides discussed the cooperation between the law enforcement agencies of the two countries and discussed plans for future relations.
Mr. Giorgi Gakharia introduced to his Armenian colleague the ongoing and planned reforms of the Ministry. The Minister of Internal Affairs of Georgia and the Chief of the Armenian Police talked about the importance of cooperation in the fight against international organized crime.