შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, აჭარასა და იმერეთში ნარკოდანაშაულისთვის 8 პირი დააკავეს, მათგან 5 პირი ნარკორეალიზატორია.
1988 წელს დაბადებული ს. ნ., 1974 წელს დაბადებული კ. კ., 1973 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ზ.ბ., 1970 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი დ.ტ. და 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გ.კ. დაკავებული არიან ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებისთვის.
1988 წელს დაბადებულ მ.გ.-ს, 1979 წელს დაბადებულ ტ.კ.-ს და უცხო ქვეყნის მოქალაქეს, 1960 წელს დაბადებულ ი.ჩ.-ს დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში ედებათ ბრალი.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნარკოტიკების რეალიზაციისთვის დაკავებულები ნარკოტიკულ საშუალებებს სისტემატურად ყიდდნენ.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ბრალდებულებისგან ნარკოტიკული საშუალებების - „ჰეროინის“, „სუბოქსინის“, “მეტადონის” და „მარიხუანის“ საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა.
ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ნარკორეალიზაციის ბრალდებით დაკავებული ზ.ბ.-ის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს: 24 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ და სავარაუდოდ, ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა. ასევე, სამართალდამცველების მიერ სპეციალური სამალავიდან ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“, რომელიც სარეალიზაციოდ იყო გამზადებული.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, გ.კ.-ის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს 9 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკი.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთად, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის საბაჟო გამშვებ პუნქტში დააკავეს ტ.კ., რომლსაც 250 აბი ნარკოტიკული საშუალება "ექსტაზი" უკანონოდ, სხეულით შემოჰქონდა.
იმერეთის პოლიციამ უცხო ქვეყნის მოქალაქე ი.ჩ. სამტრედიის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბაშში დააკავა. სამართალდამცველებმა, მისი პირადი, ავტომობილის და დროებითი საცხოვრებლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ბრალდებული მ. გ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ამოიღეს: 60 გრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „ექსტაზი“, 1 კილო და 500 გრამი გამომშრალი "მარიხუანა" და 160 გრამამდე ნარკოტიკული საშუალება ,,ტეტრაჰიდროკანაბინოლის “ შემცველი ნივთიერება.
ბრალდებულებისგან პოლიციამ ასევე ამოიღო სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება და სავარაუდოდ რეალიზაციისგან აღებული ფული, ასევე, მარიხუანას კულტივაციისთვის განკუთვნილი შესაბამისი მოწყობილობა.
გამოძიება სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3, მე-4 და მე-6 ნაწილებით, 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილით, ასევე, 273-ე პრიმა მუხლის მე-8 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of the Ministry of Internal Affairs have detained 8 people for drug-related crimes in Tbilisi, Adjara and Imereti regions as a result of recently held operative activities and investigative measures, 5 of them are drug dealers.
SN. (DoB 1988), K.K. (DoB 1974), previously convicted and currently on probation -Z.B. 1973, several times convicted in past D.T. (DoB 1970), formerly convicted for drug-related crimes and currently on probation G.K. (DoB 1975) were arrested for illegal purchase-storage-sale of drugs.
MG, (DoB 1988), T.K., (DoB 1979) and a foreign national, I.CH. (DoB 1960), are accused of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
The committed crimes envision from 5 to 20 years or lifetime imprisonment.
The investigation established that detainees sold drugs on the regular basis.
Under the relevant court decision, the law enforcers carried out several control purchases of narcotics - "heroin", "suboxin", "methadone" and "marijuana" from the accused persons and recorded the purchase process covertly.
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division, during the personal search and search activities held in Z.B.'s residential apartment (who was detained for selling of drugs) seized- 24 packages of "Suboxin" drug and money allegedly obtained from the sale of drugs. Also, the "Suboxin" drug was removed from the special cache by the law enforcers, already prepared for sale.
The officers of Detectives Division of Adjara Police Department, during a personal search of G.K. seized 9 packages of "heroin" as evidence.
The officers of the Main Division for Combating Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department, together with the officers of the Customs Department of the Revenue Service, detained T.K. at the customs checkpoint of Tbilisi International Airport, who was illegally body-packing 250 pills of ecstasy drugs.
Imereti police arrested a foreign citizen I.Ch. in the village of Bashi, Samtredia Municipality. During the detainee’s personal search and search activities held in his car and place of temporary residence, the law enforcement officers seized a heroin in especially large quantities.
The officers of the Central Criminal Police Department seized the following drugs from the house of M.G.: up to 60 grams of "Ecstasy" drug, 1 kilogram and 500 grams of dried "marijuana" and up to 160 grams of "Tetrahydrocannabinol" drug.
Police also seized various types of drugs in especially large quantities and money allegedly appropriated from drug dealing as well as appropriate equipment for marijuana cultivation.
The investigation is underway under Article 260, Parts III, IV and VI, Article 262, Part IV, as well as Article 273, Part VIII of the Criminal Code of Georgia.