შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - გიორგი ბუთხუზი ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის (EEAS) ერთიანი თავდაცვისა და უსაფრთხოების პოლიტიკისა და კრიზისებზე რეაგირების (CSDP-CR) დირექტორატის ხელმძღვანელს - პაველ ჰერჩინსკის, ევროკავშირის სამხედრო შტაბისა და სამხედრო მისიების ხელმძღვანელს - ერვე ბლეჟას, ასევე, საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციისა და ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ევროკავშირსა და საქართველოს შორის ერთიანი უსაფრთხოებისა და თავდაცვის პოლიტიკის საკითხებზე არსებული თანამშრომლობა და სამომავლო ურთიერთობების გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
გიორგი ბუთხუზმა ყურადღება გაამახვილა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის განსაკუთრებულ როლსა და მის მიერ განხორციელებულ საქმიანობაზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ევროპელ პარტნიორებს მადლობა გადაუხადა გაწეული მხარდაჭერისთვის და კიდევ ერთხელ გამოხატა ევროკავშირთან უსაფრთხოების საკითხებზე თანამშრომლობის გაღრმავების მზადყოფნა.

The Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi, held a meeting with the Managing Director of the Common Security and Defence Policy and Crisis Response - Pawel Herczynski, the Head of European Union Military Staff (EUMS) and Director of Military Planning and Conduct Capability - Herv� Bl�jean of the European External Action Service, as well as the representatives of the EU Delegation to Georgian and the European External Action Service.
During the meeting, the parties discussed the cooperation between the EU and Georgia in the field of Common Security and Defense Policy (CSDP), as well as the perspectives of further enhancing cooperation in the field.
Giorgi Butkhuzi highlighted the significant role and importance of the EU Monitoring Mission (EUMM) at the Administrative Boundary Line, as well as the activities undertaken the by the EUMM.
The Deputy Minister of Internal Affairs expressed gratitude to European partners for their support and reiterated readiness to further enhance cooperation with the EU in the field of security.