შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, საპატრულო პოლიციის, თბილისის, აჭარის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, გურიის, კახეთისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 27 პირი დააკავეს, მათ შორის 15 ნარკორეალიზატორია.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გასაღების, ასევე ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ და ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო გასაღების, გასაღების მომზადებისა და გასაღების მცდელობის ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 2004 წელს დაბადებული ნ.რ., 1987 წელს დაბადებული ვ.ბ., 1987 წელს დაბადებული თ.მ., 2001 წელს დაბადებული ნ.ტ.; 2003 წელს დაბადებული თ.პ.; 2003 წელს დაბადებული გ.ზ.; 1988 წელს დაბადებული დ.ა.; 2002 წელს დაბადებული ა.შ.; 2002 წელს დაბადებული შ.ბ. და წარსულში ნასამართლევი: 1988 წელს დაბადებული ს.ბ.; 1990 წელს დაბადებული გ.მ.;
უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1973 წელს დაბადებული მ.შ., 1998 წელს დაბადებული გ.ი., 1988 წელს დაბადებული ლ.გ. და 1993 წელს დაბადებული დ.პ.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის და გატანის, უკანონო შეძენა-შენახვის, ასევე ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების, გასაღების მცდელობის და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანისა და კულტივირების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1988 წელს დაბადებული ს.ა., 1992 წელს დაბადებული რ. ბ.; 1960 წელს დაბადებული გ.რ.; 1975 წელს დაბადებული ნ.ა.; 2001 წელს დაბადებული ლ.ბ.; 1995 წელს დაბადებული რ.ქ.; 1954 წელს დაბადებული გ.პ. და წარსულში ნასამართლევი: 1975 წელს დაბადებული ზ.ბ.
უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1994 წელს დაბადებული ი.კ.; 1968 წელს დაბადებული ა.ზ.; 1968 წელს დაბადებული ჰ.რ., 1986 წელს დაბადებული ჰ.გ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული სხვადასხვა ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „ჰეროინი“, „კოკაინი“, „ბუპრენორფინი“, „მორფინი“, „თებაინი“, „კოდეინი“, „მეტადონი“, „ალფა პვპ“, „მეფედრონი“, „კლეფედრონი“, „მეტამფეტამინი“, „ლირიკა“ და „მარიხუანა“.
ბრალდებულებისგან პოლიციამ, ასევე, ნივთმტკიცებად, სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული დიდი ოდენობით ფული და ელექტრო სასწორები ამოიღო.
ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე, 19-260-ე, 261-ე, 262-ე, 265-ე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

The employees of the Central Criminal Police, Patrol Police, Tbilisi, Adjara, Samegrelo-Zemo Svaneti, Guria, Kakheti and Imereti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, together with the General Prosecutor's Office, as a result of recent held operational measures and investigative actions, arrested 27 people on charges of drug crimes, including 15 drug dealers.
Various types of large and particularly large amounts of narcotic drugs were seized by the law enforcement officers as evidence. On the basis of the court decision, police made control purchases of drugs from persons arrested on charges of illegal selling of drugs several times and secretly audio-video recorded the process.
The following persons were arrested for illegal selling of a large and particularly large amount of narcotic drugs, as well as the illegal selling of the narcotic drug "marijuana" and psychotropic substances, the preparation of selling and the attempted selling of drugs - N.R. (DoB 2004), V.B. (DoB 1987) T.M. (DoB 1987) N.T. (DoB 2001), T.P. (DoB 2003), G.Z. (DoB 2003), D.A. (DoB 1988), Sh.B, (DoB 2002) and previously convicted : S.B. (DoB 2002) and G.M. (DoB 1990).
Citizens of foreign countries: M.Sh. (DoB 1973), G.I. (DoB 1998), L.G. (DoB 1988) and D.P. (DoB 1993).
The following persons were arrested for illegal import and export of large and especially large amounts of narcotic drugs, illegal purchase and storage, as well as illegal purchase and storage of narcotic drug "marijuana", selling, attempted selling, and illegal cultivation of a plant containing a narcotic drug: S.A. (DoB 1988), R. B (DoB 1992) G.R. (DoB 1960) N.A (DoB 1975), LB (DoB 2001) R.K (DoB 1995), G.P (DoB 1954), and previously convicted Z.B. (DoB 1975).
Citizens of foreign countries: I.K., (DoB 1994), A.Z., (DoB 1968), H.R. (DoB 1968), H.G., (DoB 1986).
During the personal search and search activities held in residential places of the persons arrested on charges of drug-related crimes, the law enforcement officers also seized a large amount of narcotics, including: "heroin", "cocaine", "buprenorphine", "morphine", "thebaine" from various locations indicated by them as well as "codeine," "methadone," "alpha pvp," "mephedrone," "clephedrone," "methamphetamine," "lyrica," and "marijuana."
The police also seized a large amount of money and electronic scales from the defendants as evidence.