შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 2000 წელს დაბადებული გ.მ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 17 ივნისს, ბათუმში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე მდებარე ვალუტის გადამცვლელ ჯიხურში მყოფ მოლარე-ოპერატორს იარაღის მუქარით თანხა მოსთხოვა, თუმცა განზრახვა სისრულეში ვერ მოიყვანა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციამ გ.მ. ბრალდებულის სახით დააკავა.

The employees of Batumi City Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational-search measures and investigative actions, detained previously convicted G.M. (DoB 2000) for armed robbery.
The investigation established that on June 17 of the current year, the accused person demanded cash from the cashier-operator at the currency exchange booth on Chavchavadze Street, Batumi, however failed to accomplish his plan and hid from the scene.
As a result of operational search measures and investigative activities, the police arrested G.M. as an accused person.
The investigation is being conducted under Article 179 of the Criminal Code of Georgia, which refers to armed robbery.