შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურისა და გენერალური პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტზე, 2001 წელს დაბადებული ბ.კ. დააკავეს.
კომპლექსურად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბ.კ.-მ პერსონალური მონაცემების დაუფლების მიზნით, სს „სილქნეტის“ კომპიუტერულ სისტემაზე კიბერშეტევა განახორციელა.
ბრალდებული, კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის გზით დაეუფლა აღნიშნული კომპანიის 5000-მდე მომხმარებლის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ციფრულ ასლს და არალეგალური გზით ცდილობდა მათ ინტერნეტ სივრცეში რეალიზაციას.
კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 284-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

The employees of the main division of the fight against organized crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, , the State Security Service and the General Prosecutor's Office, as a result of joint operational and investigative actions, B.K. (DoB 2001) was arrested on the fact of unauthorized entry into the computer system.
As a result of the complex investigative actions, it was determined that the accused person carried out a cyber attack on the computer system of JSC "Silknet" in order to obtain personal data.
The detainee, through unauthorized access to the computer system, appropriated the digital copy of the ID documents of up to 5,000 users of the mentioned company and tried to sell them through Internet illegally.
On the fact of unauthorized access to the computer system, the investigation is being conducted under Article 284, Part III of the Criminal Code of Georgia.