შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის კასპის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ი.კ. ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 4 იანვარს ქალაქ კასპში თავისი კუთვნილი ავტომანქანით მოძრაობდა, რა დროსაც 2008 წელს დაბადებულ ქვეითად მოსიარულე მ.გ.-ს შეეჯახა. არასრულწლოვანი გოგონა ადგილზე გარდაიცვალა.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით ჩატარდა სასამარლო-სამედიცინო, ტრასოლოგიური, ავტოტექნიკური, ტოქსიკოლოგიური და სხვა სახის ექსპერტიზები. გამოძიებამ დაადგინა ი.კ.-ს ბრალეულობა. პოლიციამ იგი სასამართლოს განჩინების საფუძველზე დააკავა.
გამოძიება ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია, საქართველოს სსკ-ის 276-ე მუხლის მე-5 ნაწილით.

The officers of Kaspi Regional Division of the Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities detained I.K (date of birth: 1988) on charges of violation of traffic safety or operation rules. The crime committed by the mentioned individual subjects to the term of imprisonment from 4 to 7 years.
The investigation found that the accused - driving by his car in Kaspi on January 4, this year - hit the pedestrian M.G (date of birth: 2008); the minor girl died on the spot.
The forensic, trasological, auto-technical, toxicological and other types of expertizes were conducted on the fact. Investigation established the guilt of I.K. The police detained him on the basis of the court decision.
The investigation is underway on the fact of violation of the fact of violation of traffic safety rules or rules for operating transport that resulted in death – the article 276(5) of the Criminal Code of Georgia.