შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ წინანდალთან მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1980 წელს დაბადებული ზ.ზ.
სამართალდამცველებმა ამავე ფაქტთან დაკავშირებით, ცეცხლსასროლი იარაღის დაუდევრად შენახვის ბრალდებით, რასაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა მოჰყვა, 1977 წელს დაბადებული ჯ.ჯ. დააკავეს.
გამოძიების ამ ეტაპზე დადგენილია, რომ მიმდინარე წლის 16 აგვისტოს, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელი წინანდლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, რამდენიმე პირს შორის ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკება ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა. აღნიშნული დაპირისპირებისას, 1971 წელს დაბადებულმა ვ.ც.-მ ამჟამად ბრალდებულის სახით დაკავებული ჯ.ჯ.-ის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან ცეცხლი გახსნა, რასაც ამავე დაპირისპირებაში მონაწილე, 1994 წელს დაბადებული ნ.კ.-ის მხრიდან, ასევე ცეცხლსასროლი იარაღიდან საპასუხო სროლა მოჰყვა.
ნ.კ.-ის მიერ განხორციელებული სროლის შედეგად, ოთხი პირი: 1971 წელს დაბადებული ვ.ც., 1976 წელს დაბადებული ზ.ზ., 1975 წელს დაბადებული ზ.მ. და 1991 წელს დაბადებული ა.შ. დაიჭრა. მიღებული დაზიანებების შედეგად, ვ.ც. და ზ.ზ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალნენ, ხოლო ზ.მ.-ს და ა.შ.-ს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდათ.
გამოძიებით ასევე დგინდება, რომ მომხდარი დაპირისპირებისას ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლა განახორციელა ბრალდებულის სახით დაკავებულმა ზ.ზ.-მაც, რა დროსაც სასიკვდილოდ დაიჭრა 1994 წელს დაბადებული ნ.კ.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღები - „სტეჩკინის“ ტიპის პისტოლეტი და “საიგას“ ტიპის ნახევრადავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs opened the fact of the murder near the village of Tsinandali in Telavi Municipality as a result of investigative and immediate operative measures. Z.Z. – date of birth: 1980 - has been arrested on charges of premeditated murder.
The sentence for the offense is the imprisonment from 7 up to 15 years.
In connection with the same fact, the law enforcers arrested J.J. – date of birth 1977 - on charges of negligent possession of a firearm, which resulted in the loss of human life.
At this stage of the investigation, it has been established that on August 16, this year, the quarrel between several people in the vicinity of the village of Tsinandali, Telavi Municipality, turned into a physical confrontation. During the confrontation, V.Ts. – date of birth: 1971 - opened fire from a firearm registered in the name of J.J., who is currently detained as a defendant, which was followed by retaliatory firing from a firearm by the N.K. - participating in the same confrontation.
As a result of the shooting carried out by N.K., four persons: V.Ts. - born in 1971, Z.Z. - born in 1976, Z.M. - born in 1975 and A.Sh - born in 1991 - were wounded. As a result of the injuries, V.Ts. and Z.Z. died at the scene, while Z.M. and A.Sh. were provided with appropriate medical care.
The investigation also established that during the confrontation, Z.Z., arrested as a defendant, also fired from a firearm, as a result, N.K. - born in 1994 - was fatally wounded.
Police seized the tools of the crime - a "Stechkin" pistol and a "Saiga" type semi-automatic firearm as evidence.