შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული გ.ა. განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წალმდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 17 თებერვალს, გურჯაანის რაიონის სოფელ ჯიმითში, მეცხოველეობის ფერმის ტერიტორიაზე, ურთიერშელაპარაკებისას - 1983 წელს დაბადებულ ა. ი.-ის სანადირო თოფიდან მუცლის არეში ესროლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ.ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში კაზლარში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained G.A (DoB: 1982) on the fact of premeditated murder. The crime committed envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that the defendant on February 17, 2018 in the village Jimiti, Gurjaani region, on the territory of a cattle farm, as a result of a conflict wounded A.I. (DoB: 1982) in belly area with a hunting gun and fled from the crime scene. The wounded individual died shortly after he was transferred to the hospital.
Law enforcers detained G.A. in Kazlari in several hours after the crime took place. The weapon of a crime was seized by the Police as a material evidence.