შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ერთი პირი: 1997 წელს დაბადებული ა.დ. ცხელ კვალზე ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 11 თებერვალს ბრალდებული ქალაქ გორში, სტალინს ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ მაღაზიაში შეიჭრა და იარაღის მუქარით ფულს და მობილურ ტელეფონს დაეუფლა, შემდეგ კი შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე თბილისში დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას გატაცებული მობილური ტელეფონი და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Gori Regional Division of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained A.D. (DoB 1997) for robbery. The crime committed envisages imprisonment from 5 to 7 years in length.
The investigation established that on February 11 of the current year, the offender broke into one of the markets located in Stalin Street, Gori, appropriated money and a mobile phone and then fled from the place of crime.
As a result of immediate activities, the law enforcers managed to detain an offender in Tbilisi. As a result of his personal search the mobile phone and money were seized as material evidences
Investigation is in progress on the fact of robbery, the part I of the article 179 of the Criminal Code of Georgia.