შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, ნარკოდანაშაულისთვის ოთხი პირი - 1968 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი ჯ.ა., 1983 წელს დაბადებული ბ.გ., 1985 წელს დაბადებული ლ.ხ. და 1980 წელს დაბადებული მ.კ. დააკავეს.
მათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა ედებათ ბრალად.
მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ერთ-ერთი ბრალდებული მარნეულის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. პოლიციამ, ჯ.ა.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო ფსიქოტროპული ნივთიერება და სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის 30 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინი“.
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა კიდევ ერთი ბრალდებული ბ.გ. თბილისში, ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს 1 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა კი ქალაქ ზუგდიდში, დაკავებული ლ.ხ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, 41 აბი "სუბოქსინი", 3 შეკვრად დაფასოებული "სუბოქსინის" აბის ნატეხები და სხვადასხვა სახის ფსიქოტროპული ნივთიერება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
რაც შეეხება მ.კ.-ს, სამართალდამცველებმა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში მისი პირადი ჩხრეკისას, 9 შეკვრად დაფასოებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "მეტადონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Kvemo Kartli and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained four persons for drug-related crimes – previously convicted for similar crimes J.A. (DoB1968), B.G. (DoB 1983), L.Kh (DoB 1985) and M.K. (DoB 1980).
The mentioned persons are accused of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
The employees of Marneuli District Division arrested J.A in Marneuli municipality. As a result of the personal search of the detainee and search activities held in his residential house, police seized psychotropic substances and various drugs, including 30 packages of heroin.
The officers of Kvemo Kartli Police Department’s Detectives Division arrested another accused person- B.G. in Ponichala settlement, Tbilisi. As a result of his personal search, the law enforcers seized 1 package of "heroin" drug as evidence.
Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department seized 41 pills of Suboxin, 3 packages of Suboxin pills and various psychotropic substances as evidence during search activities held in L.Kh's house in Zugdidi.
As for M.K., during his personal search in Zugdidi Municipality, the law enforcers seized 9 packages of "methadone" drug in especially large quantities as evidence.