საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს შინაგან საქმეთა სამინისტრო ფოთში ზეიმობს. მთავრობის ადმინისტრაციის ორგანიზებით დაგეგმილი ღონისძიება, ფოთის ცენტრალური მოედნის ტერიტორიაზე მიმდინარეობს.
ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, გურამ ზესაშვილი მასპინძლობს. საზეიმო ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე ნინო ვიბლიანი, მოადგილე დავით კუხალეიშვილი, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ.
საგამოფენო სივრცეებს დილიდან აქტიურად სტუმრობენ, როგორც ადგილობრივები, ასევე, ქალაქის სტუმრები და შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, შვილებთან ერთად. სტუმრებს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელები პირადად მასპინძლობენ.
ღონისძიების ფარგლებში სტუმრებს საშუალება აქვთ საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის თემატიკაზე შექმნილ ისტორიულ ინსტალაციებთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი, ასევე, სხვადასხვა დანაყოფის მიერ წარმოდგენილი საინფორმაციო და საგამოფენო სტენდები, სპეცტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერონ. ბავშვებისთვის კი არაერთი საინფორმაციო-შემეცნებითი და გასართობი სივრცეა მოწყობილი.

The Ministry of Internal Affairs is celebrating Georgia’s Independence Day in Poti. The event, organized by the government administration, is taking place on the territory of the central square of Poti.
The guests attending the event are being hosted by Guram Zesashvili, Director of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department. The ceremonial event was attended by Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze, First Deputy State Governor of Samegrelo-Zemo Svaneti - Nino Vibliani, Deputy Davit Kukhaleishvili, representatives of local authorities and heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs.
The exhibition spaces have been actively visited since the morning, both by locals and guests of the city and employees of the Ministry of Internal Affairs with their children. The guests are personally hosted by the heads of various departments of the Ministry.
As part of the event, guests have the opportunity to view historical installations created on the theme of Georgia's Independence Day, a helicopter of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs, as well as information and exhibition stands, special gear and equipment presented by various units. A number of informational, cognitive and entertainment spaces have been arranged for children.