საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებული ერთიანი საზეიმო ღონისძიების ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს ფოთის ცენტრალური მოედნის ტერიტორიაზე მასპინძლობს.
სტუმრებს საშუალება აქვთ გაეცნონ, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის თემატიკაზე შექმნილ ისტორიულ ინსტალაციებს. ღონისძიებაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის მიერ წარმოდგენილია საინფორმაციო და საგამოფენო სტენდები, ასევე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციისა და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სპეცტექნიკა, აღჭურვილობა და სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი.
ღონისძიების ფარგლებში ბავშვებისთვის არაერთი თემატური საინფორმაციო-შემეცნებითი აქტივობაა დაგეგმილი და მოწყობილია გასართობი სივრცეები.

As part of the unified festive event related to Georgia's Independence Day, the Ministry of Internal Affairs hosts citizens in the central square of Poti.
Guests have the opportunity to get acquainted with historical installations created on the theme of Georgia's Independence Day. At the event, various units of the Ministry of Internal Affairs present information and exhibition stands, as well as special gear and equipment of the Patrol Police Department, Border Police and Emergency Situations Management Service, and a Border Police helicopter.
As part of the event, a number of thematic information and educational activities are planned for children and entertainment spaces have been arranged.