შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა გორში, რუსეთ-საქართველოს ომის 13 წლისთავთან დაკავშირებით, დაღუპულთა ხსოვნას პატივი მიაგო.
ვახტანგ გომელაური გორში, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილთან, თავდაცვის მინისტრ ჯუანშერ ბურჭულაძესთან, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ თეა ახვლედიანთან, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროს გრიგოლ ლილუაშვილსა და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად იმყოფებოდა.
პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა დაღუპულთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო. დაღუპულთა სულის მოსახსენიებელი პანაშვიდი, გორისა და ატენის მიტროპოლიტმა ანდრია გვაზავამ გადაიხადა.
პანაშვიდის შემდეგ, მიტროპოლიტმა ანდრია გვაზავამ პრემიერ-მინისტრი და მთავრობის წევრები ოქონის საწინამძღვრო ხატით დალოცა.

In connection with the 13th anniversary of the Russian-Georgian war, the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri paid tribute to the memory of the victims.
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri arrived in Gori along with Prime Minister, Irakli Garibashvili, Minister of Defense, Juansher Burchuladze, State Minister for Reconciliation and Civic Equality, Tea Akhvlediani, Head of the State Security Service, Grigol Liluashvili and local government officials.
Prime Minister, Irakli Garibashvili laid a wreath at the memorial. The paraklesis of the victims was held by the Metropolitan Bishop of Gori and Ateni – Andria Gvazava.
After the service, Metropolitan Bishop, Andria Gvazava blessed the Prime Minister and members of the government with the icon of Oqon.