შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მესამე სამმართველოში, წითელ ხიდზე, მესაზღვრეების პროფესიული დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ და სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ზურაბ გამეზარდაშვილმა მესაზღვრეებს პროფესიული დღე პირადად მიულოცეს.
შს მინისტრმა და სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა სასაზღვრო პოლიციის 163 მოსამსახურე, რომლებმაც თავი გამოიჩინეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის დაცვისა და სასაზღვრო უწყების განვითარების საქმეში, მედლებით, სამკერდე ნიშნებითა და სიგელებით დააჯილდოვეს.
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა მინისტრს და მინისტრის მოადგილე ვახტანგ გომელაურს სამკერდე ნიშანი – „საპატიო მესაზღვრე“ გადასცა.
ღონისძიებას საქართველოს შს სამინისტროს, ადგილობრივი ხელისუფლების, აშშ-ს საელჩოს, ავსტრიის შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ევროკავშირის, გაეროს განვითარების ფონდის, მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის, საფრანგეთის, თურქეთის, ლატვიისა და უკრაინის სამართალდამცავი უწყებების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. ღონისძიებაზე საპატიო სტუმრად მიწვეული იყო 11 წლის გუდამაყრელი ბაჩო წიკლაური, რომლის სურვილი და მიზანია მესაზღვრე გახდეს. მან შს მინისტრისგან საჩუქრები მიიღო.
მესაზღვრის დღესთან დაკავშირებით, სასაზღვრო პოლიციის საქმიანობის ობიექტურად გაშუქებისთვის, მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ ჟურნალისტებს მადლობის სიგელები გადასცა.

At MIA Border Police N3 division, located on the red bridge, ceremony dedicated to Border Guards’ Day was held. Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze and head of Border Police Zurab Gamezardashvili personally congratulated border police employees with their professional day.
Minister of Internal Affairs and head of Border Police awarded 163 border police employees with medals, certificates and badges for exceptional merits in protection of the state border and in development of border police.
Head of Border Police also awarded Minister of Internal Affairs and his Deputy Vakhtang Gomelauri with special badge- “Honorable Border Guard”.
The event was attended by representatives of the Ministry of Internal Affairs, local government, US Embassy to Georgia, Ministry of Interior of Austria, European Union (EU), United Nations Development programme (UNDP), International Organization for Migration (IOM), Embassy of France, Turkey, Latvia and representatives from Ukrainian law enforcement agencies. Ceremony was also attended by 11 year old Bacho Tsiklauri from Gudamakari, who is willing to become border guard. Bacho Tsiklauri was awarded by the Minister with special gift.
In connection with the Border Guards’ day Minister awarded journalists with certificates of gratitude for unbiased covering of activities held in the Border Police.